José Silva és Dr. Domján László munkájának köszönhetően Magyarországon is egyre több ember van, aki az agykontroll technika által tisztába került már azzal, hogy a külvilág a belső világunk kivetülése. Valójában nem azt hisszük, amit látunk, hanem azt látjuk (és tapasztaljuk), amit hiszünk. (Örömben élő emberek a világot csodaként élik meg anyagi helyzettől függetlenül, a fájdalomra fókuszálók pedig akár még anyagi gazdagságban is szenvednek.) Mi alapozza meg azonban azt, amit hiszünk? Ha gyarkan meditálunk (“lemegyünk alfába”) a vágyott állapot elérése céljából és teljesen tiszta mentális képet hozunk létre arról, amit szeretnénk megtapasztalni, az elegendő a hitrendszerünk megváltoztatásához? Ha híres tanítók, mentorok, avatárok, szellemi és vallási vezetők útmutatásait pontosan követjük, megláthatjuk-e az életet abból a nézőpontból, amit ők már megtapasztaltak és tovább akarnak adni?
Ezekre a kérdésekre több féle válasz lehetséges, véleményem szerint azonban egyik esetben sem szabad azt a tényezőt figyelmen kívül hagyni, hogy a befogadó (a tanítást, módszert elfogadó) ember hogyan kommunikál önmagával arról, amit olvas, lát, hall, érez. A tiszta meditációhoz (=önkiüresítés) vezető út egyik legnagyobb feladata lecsendesíteni a folyamatos elmezajt, egy (erkölcsi) tanítás alkalmazásához pedig elengedhetetlen a kiindulási ponttal való őszinte szembenézés, amely ugyancsak egy befelé irányuló közléssel indul (=most ilyen vagyok, ezt tudom, azt nem tudom, stb).
2015. január 22-én a nyelvünk lelkiállapotokat rejtő működését mélyen ismerő 2 lélektársammal, Rádiusz Tamással és Beda Boglárkával beszélgettünk arról, hogy a befelé történő kommunikáció a mi csodálatos magyar nyelvünkön hogyan is működteti a hitrendszerünket, ami minden kívülről jövő információ feldolgozásának a szűrője. Maga az információ persze nem újdonság (ennek egyik legszemléletesebb példája a félig üres – félig teli pohár esete), mindazonáltal mivel magyarul beszélünk az életünk nagyobbik részében és a külső és belső kommunikációhoz magyar szavakat használunk, ezért nagyon sokat segíthet a saját hitrendszerünk kívülről történő megfigyelésében az, ha tisztába kerülünk a szavak lelkünkre – és azon keresztül cselekedeteinkre – tett hatásának erejével. Ne feledjük: attól, hogy valaminek a működésével esetleg nem vagyunk tisztában, attól az még hatással van ránk. (Lásd gravitáció.)
Szokták mondani (a magyar emberek), hogy a magyar nyelv szerfelett különleges nyelv. Vannak, akik (erre) azt mondják, hogy (biztosan) minden nemzet gyermekei ezt állítják a saját verbális jelrendszerükről. Bevallom, etimológiai szempontból a magyaron kívül nem vizsgáltam meg egyetlen idegen nyelvet sem mélyebben, ezért nem állíthatom azt, hogy máshol nem létezik a nyelv szintjén a magyarhoz hasonló logikai rendszer. Annyi azonban bizonyos, hogy a mag népének nevezett közösség(ünk) nyelve nagyon beszédes és a szavaink, szólásaink gyökere SZERvesen kapcsolódik a világhoz és annak keletkezéséhez is. (Ami – valljuk be 🙂 – nem is csoda, hiszen a MAGban az élethez és növekedéshez szükséges minden információ benne van.) Az intelligens magyar ember OKos (vagyis tudja, hogy a valóságként tapasztalt okozat mögött OK rejtőzik), a létezés misztériumát a lélek-jel-en-létben éljük át, és azt is tudjuk, hogy nem lehet egész(séges) ember az, aki fél. 🙂
A Tamás és Bogi által kidolgozott BMR LÁT (Belső Megélések Rendszere LelkiÁllapotok Táblázata) rendszer továbbá egy olyan érdekességére (vagy inkább ÜGY-es és célzott kialakítására?) épül a magyar nyelvnek, amely a megannyi “elem” és “alom” végű szavaink jelentése által feltérképezhető és megérthető.
A beszélgető est “különlegessége” az lesz, hogy egy olyan nézőpontból fogjuk megvizsgálni a nyelvünkben rejlő belső megéléseink témáját, hogy az bizonyos szempontból az eddig – a Szabadegyetemen korábban – elhangzott információkkal is egybecseng majd, az organikus szervezeti modellek működésétől a természetes szüléshez vezető úton át az érzelmi konflikusaink kibogozásán keresztüli gyógyulásig. Beda Boglárka és Rádiusz Tamás évek óta kutatják, finomítják az általuk összerakott táblázatos rendszert, s mivel ez a némi odafigyeléssel könnyedén alkalmazható tudásanyag az én életemre is nagyon pozitív hatással van, ezért úgy éreztem, hogy ennek a beszélgetének a Józsi bácsi Szabadegyetemen a helye.
Hogy stílszerű legyek eme rövid beharangozó végén, ha szeretnél a gyötrELEM és sérELEM fájdALOM-mal teli állapotából tudatosan és bármikor átlépni a szer-ELEM vezérelte társ-ad-ALOM fényhozói közé, akkor érdemes meghallgatni a beszélgetést némi “útjelző tábla” beszerzése végett. A teljes befogadáshoz segít, ha a felvétel megtekintése alatt ÉNes állapotban vagyunk, ami a fiziológiai és lelki állapotunkat tekintve kb. annyit jelent, hogy éber, ítéletmentes figyelemmel engedjük be magunkba az elhangzó “adatsorokat”.
Ha úgy érzed, hogy a lelkiállapotok feltérképezése segíthet valamelyik barátodnak, szerettednek megérteni a saját sorsának / helyzetének / egészségi állapotának / életkörülményeinek eredőjét, akkor küldd tovább neki(k) ezt a beszélgetést! A világunk (=a fénnyel létrejött Univerzum) akkor lesz igazán ÉNes (ÖNös érdekek helyett), ha a társADalomban a TÁRS(ak) AD(nak) ön-zetlenül.
Share this post